اطلاعات عمومی

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

روش از کار انداختن دوربین مداربسته و مختل کردن آن

چندین روش از کار انداختن دوربین مداربسته وجود دارد. ما در این مقاله سعی داریم به نقطه ضعف های دوربین مداربسته که از طریق آن سارقان می توانند در امان باشند، اشاره کنیم. بنابراین با دانستن چند نکته ساده در مورد اینکه “چگونه دوربین مدار بسته را قطع کنیم” می توانید با روشهای محفوظ ماندن از دوربین مداربسته آگاه شوید. البته آنهایی نیز که قصد بالابردن ضریب امنیتی سیستم خود را دارند، با خواندن این مقاله هوشیاری های لازم را درمیابند. از جمله روش های اختلال در دوربین مداربسته:

    قطع کردن جریان برق

   کاور کردن دوربین مداربسته

    شوک الکتریکی

    ضربه فیزیکی

قطع کردن جریان برق روش از کار انداختن دوربین مداربسته

دوربین مداربسته مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر به یک منبع انرژی احتیاج دارد. معمولا، دوربین های مداربسته دارای دو کابل هستند. یک کابل وظیفه انتقال تصویر را دارد. کابل دیگر نیز جریان برق مورد نیاز دوربین مداربسته را با یک ولتاژ استاندارد تامین می کند.

حال سوالی اینجاست آیا با قطع برق دوربین کار می کند؟  برای اینکه دوربین مداربسته و دستگاه ضبط بتواند به درستی تصاویر را ضبط کنند باید حتما برق داشته باشند. معمولا با قطع کنتور برق یا قطع کابل برق دوربین مداربسته، دوربین از کار می افتد. در ادامه به راه های پیشگیری که در این زمینه می توان انجام داد اشاره می کنیم.

   سیستم UPS

در زمان قطع برق شهری، قطع کنتور برق یا حتی نوسان برقی؛ در صورتی که دوربین مداربسته مجهز به سیستم UPS باشد امکان تصویربرداری و ضبط همچنان ادامه دارد. در واقع سیستم UPS امکان ذخیره برق را فراهم می کند تا در صورت قطع برق دوربین همچنان به ضبط کردن ادامه دهد. البته در صورتی که کابل برق متصل به دوربین کاملا قطع شود و آسیب ببیند، دیگر دوربین قادر به ضبط نخواهد بود. برای این مورد هم می توان از راه حل های زیر استفاده کرد:

استفاده از دوربین هایی که خود باطری دارند

برخی از دوربین های مداربسته دارای باطری داخلی هستند. بنابراین زمانی که کابل برق قطع می شود این دوربین ها با کمک باطری پشتیبانی همچنان به ضبط کردن ادامه می دهند. مدت زمان ضبط نیز بستگی به ظرفیت باطری دارد.

استفاده از لوله فلکسی هنگام کابل کشی روش از کار انداختن دوربین مداربسته

لوله فلکسی یک ابزار قوی برای محافظت کردن کابل برق بخصوص کابل برق دوربین مداربسته است. چنانچه کابل برق داخل لوله فلکسی باشد و در داخل دیوار کارگذاری شده باشد امکان دسترسی به آن بسیار دشوار است.

دوربین مداربسته خورشیدی بدون نیاز به برق

کلا انتخاب دوربین مداربسته خورشیدی، در مناطقی که آفتاب خوبی دارد و همچنین، قطعی برق و هزینه سیم کشی و برق زیاد است می تواند گزینه خوبی باشد. اصولا این دوربین ها را در ارتفاع بالا نصب می کنند تا مانعی جهت رسیدن آفتاب به سلول های خورشیدی نباشد. بنابراین این دوربین ها می توانند بدون کابل برق به خوبی کار کنند. دوربین مداربسته خورشیدی بیشتر در کارگاه ها، کارخانجات، ویلاها، مزرعه، کوه ها و … کاربرد دارد.

کاور کردن یا کور کردن دید دوربین مداربسته

در روش کاور کردن یا پوشش دوربین مداربسته می توان دید دوربین را کور کرد. کور کردن دید دوربین را می توان به روش های مختلفی انجام داد که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

اسپری رنگ برای از کار انداختن دوربین مداربسته

یکی دیگر از ساده ترین روشهای از کار انداختن دوربین مداربسته استفاده از اسپری رنگی است. می توان با کمک اسپری، لنز دوربین مداربسته را رنگی کرد. به این ترتیب دوربین مداربسته کاملا کور می شود.

البته تکنولوژی های جدیدی که در برخی از دوربین های مداربسته مثل هایک ویژن به کار رفته می تواند این قضیه را کنسل کند. قابلیت تشخیص دستکاری یا Tampering Detection در بعضی از دوربین های مداربسته استفاده شده است. این قابلیت می تواند در صورت ضربه زدن یا اسپری دوربین، خیلی سریع آلارمی را به کاربر ارسال کند.

بنابراین چنانچه دوربین مداربسته هوشمند و دارای قابلیت Tampering Detection، اسپری رنگی و تغییر زاویه دید دوربین، جواب نمی دهد.

استفاده از چراغ قوه در شب روش از کار انداختن دوربین مداربسته

یکی از راه های از کار انداختن دوربین مداربسته در شب استفاده از نور LED یا چراغ قوه است. با تابش مستقیم نور لیزر یا چراغ قوه روشن به دوربین می توان ضبط تصویر را مختل کرد. اما باید حواستان باشد که نور دایما باید به دوربین بتاید. چنانچه دستتان دچار لغزش شود و لحظه ای از دوربین دور شود تصویر ضبط می شود.

یک روش دیگر هم این است که بجای تاباندن نور به سمت دوربین، آن را به صورت خود بتابانید. در این صورت، دوربین قادر به تشخیص چهره شما نخواهد بود.

اما این روش هم محدودیت هایی دارد. در صورتی که بتوانید این روش را به درستی انجام دهید اما دوربین دارای تکنولوژی HLC باشد؛ طرحتان شکست خورده.  در ادامه بیشتر راجع به نحوه کارکرد قابلیت HLC صحبت می کنیم.

قابلیت HLC دوربین مداربسته

HLC  مخفف عبارت Highlighted Compensation است. معمولا به قابلیت HLC ، “قابلیت جبران نور زیاد“ نیز می گویند. در دوربین های مداربسته قابلیت دید در شب، حسگرهایی قوی نوری قرار دارد. این حسگرها به کیفیت کلی تصاویر ضبط شده کمک خواهند کرد.

نحوه عملکرد این حسگرها طوری است که میزان نور در نقاط پر نور (مثل چراغ ماشین در پارکینگ تاریک) کم می کند. بنابراین وضوح تصویر بسیار بالا می رود. امروزه سعی شده در بسیاری از دوربین های مداربسته به خصوص دوربینهای دید در شب هایک ویژن، قابلیت HLC به کار رود.

 

پوشاندن دوربین یا صورت

روش از کار انداختن دوربین مداربسته یک راه حل بسیار ساده که می توان از دید دوربین مخفی ماند این است که صورت خود را با ماسک و کلاه بپوشانید. یا دوربین مداربسته را با یک پارچه یا وسیله دیگر بپوشانید.

استفاده از دود برای کور کردن دوربین مداربسته

جالب بدانید یکی از راه های از کارانداختن دوربین مدار بسته استفاده از دود و دستگاه دودزا است. بسیاری از سارقان با ایجاد دود در محیط اطراف دوربین موجب مختل شدن کارکرد دوربین می شود. البته توجه داشته باشید که ممکن کاربر سریع متوجه شود بنابراین باید سریع کارتان را قبل از متوجه شدن کسی انجام دهید.

البته برای رهایی از این موضوع، طراحان دوربین مداربسته سعی کردند کیفیت دوربین مداربسته را در شرایط مه آلود نیز افزایش دهند. برای اطلاع از جزییات می توانید مقاله بهبود کیفیت دوربین مداربسته در مه را بخوانید.روش از کار انداختن دوربین مداربسته

شوک الکتریکی

برخی سارقان با ایجاد شوک الکتریکی باعث از کار افتادن دوربین مداربسته می شوند. این افراد از طریق شوکرهای برقی به بدنه دوربین مداربسته ولتاژ ناگهانی منتقل می کنند. در نتیجه با ایجاد نوسانات شدید برق در دوربین و کابل، سیستم مختل می شود.

هک کردن روش از کار انداختن دوربین مداربسته

یک دیگر از راه های از مختل کردن دوربین مداربسته، نرم افزار از کار انداختن دوربین مداربسته می باشد. در برخی موارد شخص هکر می تواند با نفوذ به تنظیمات و تصاویر دوربین مداربسته آی پی، در ساز و کار سیستم نظارتی اختلال ایجاد کند. در این روش با ایجاد اختلال در شبکه و اختلال در فرکانس دوربین بیسیم می توان سیتسم نظارتی را هک کرد.

دزدگیر فایروال در مهرشهر F9

در این مقاله قصد داریم در مورد دزدگیر فایروال F9 که یک دزدگیر سیمکارتی است  اطلاعاتی را در اختیار خریداران محترم قرار دهیم بسیاری از خریداران با این سوال مواجه می‌شوند که در دزدگیر فایروال f۹ چه امکاناتی را دارد و چرا جزو بهترین دزدگیر اماکن محسوب می شود

ویژگی های منحصر به فرد دزدگیر فایروال F9

دزدگیر فایروال از قابلیتهای بسیار فراوانی بهره می برد که بسیاری از این ویژگی ها بسیار کاربردی بوده و در جای خود خیلی مهم هستند

سومین ویژگی مهم :

سومین ویژگی دستگاه فایروال f۹ قابلیت کنترل به صورت تماس تلفنی با شماره سیم کارت و یا خط ثابت متصل به دستگاه مرکزی دزدگیر است

این ویژگی به این صورت است که در صورت تماس با شماره سیم کارت داخل دستگاه پس از تعداد بوق های تنظیم شده دزدگیر تلفن را برداشته و تقاضای رمز خواهد کرد پس از ورود رمز صحیح وارد منوی صوتی شده و به صورت تلفن گویا متوانید دزدگیر را فعال و یا غیر فعال و یا از وضعیت سیستم آگاه شده و یا اینکه میکروفون داخلی دستگاه را فعال کرده و صدای محیط را بشنوید

چهارمین ویژگی مهم :

خروجی آژیر و بلندگوی دزدگیر در این دستگاه بسیار پایدار است که یکی از ویژگی های مهم این دزدگیر است،به جرات میتوان گفت حتی مورد خرابی خروجی آژیر که در بسیاری از دزدگیر های برند های دزگیر دیده شده است در این نمونه وجود نداشته و همواره خروجی با تمام توان در زمان های مورد نیاز عملکرد دقیقی داشته است.

در این دستگاه از دو خروجی مختلف استفاده شده است ،خروجی SIR که ویژه آژیر تک صدا و یا سیرن است و خروجی SPEAKER که محصوص بلندگو دزدگیر است.در مورد تفاوت بین بلندگوی دزدگیر و آژیر میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

بلندگو دزدگیر و آژیر دزدگیر

زون دینگ دانگ چیست؟

زون دینگ دانگ یکی از قابلیت های دزدگیر فایروال در نصب دزدگیر آپارتمان می باشد و به این صورت است که در صورتی که یک سنسور متصل به زودی باشد که به صورت دینگ آن تعریف شده است پس از تحریک آن یک صدای دینگ دانگ از دستگاه دزدگیر اصلی پخش خواهد شد

حال این سوال پیش می آید که این حالت چه کاربردی دارد

در واقع این حالت برای مواقع خاص و در حالتهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال افراد در آپارتمان درصورتی که یک انباری داشته باشند که می خواهند در صورتی که درب آن باز شد مطلع شوند ولی سیستم آژیر نزند در این صورت باید زونی که سنسور انباری به آن متصل است را به صورت دین گان تعریف نمایند به محض باز شدن درب انباری دستگاه با دینگ دانگ کاربر را از باز شدن درب مطلع خواهد کرد

هشدار ضعیف شدن باطری سنسور های دزدگیر

بسیاری از کاربران با این سوال مواجه می‌شوند که در صورت اتمام باطری سنسور مورد استفاده چطور متوجه این شرایط بشوند تا به موقع نسبت به تعویض باتری تمام شده اقدام نمایند

فایروال f۹ برای چشمی بیسیم H9 و شوک سنسور پلاس فایروال این قابلیت را فعال کرده است و در صورت اتمام باطری یک پیامک برای شماره های رئیس حافظه با موضوع اتمام باتری و شماره سنسور ارسال خواهد شد

حالت اضطراری فعال و غیر فعال کردن دزدیگر

در دزدگیر فایروال یک حالت اضطراری برای فعال و یا غیر فعال کردن دزدگیر در زمان های خاص در نظر گرفته شده است به این صورت که با استفاده از دکمه های روی دستگاه مرکزی دزدگیر و وارد کردن رمز ورود مدیر و یا رییس میتوانید دزدگیر را فعال و یا غیر فعال نمایید

نرم افزار اندروید و IOS حرفه ای دزدگیر فایروال

نرم افزار اندروید فایروال

دزدگیر فایروال از یک نرم افزار اندروید فایروال حرفه ای بهره می برد که می توانید بسیاری از تنظیمات را از طریق نرم افزار انجام دهید در زیر لیستی از عملیات های قابل انجام توسط نرم افزار ios و اندروید دزدگیر فایروال قابل مشاهده است

تغییر شماره تلفن های حافظه دستگاه

تغییر نام زون های دستگاه

اعلام وضعیت دستگاه

فعال و غیرفعال کردن دزدگیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *