اطلاعات عمومی

پخش دزد گیر در مهرشهر

آرکاد الکترونیک

انواع آِژیر و پیزو پخش دزد گیر در مهرشهر

پخش دزد گیر در مهرشهر در بخش آژیر به دلیل اینکه فقط یک بخش خروجی است و به صورت مستقیم از پنل مرکزی دستور می گیرد، مشکلات آن به بستر ارتباطی و منبع تغذیه آن بر می گردد. پخش دزد گیر در مهرشهر

دلیل عملکرد نادرست در آژیرهای بیسیم، ضعیف شدن باتری و ضعیف بودن سیگنال ارتباطی با پنل از دلایل اصلی هستند و در آژیرهای سیمی نیز کیفیت پایین و فاصله طولانی سیم کشیده شده از پنل تا آژیر می تواند باعث ایجاد مشکل برق رسانی و ارتباطی در آژیر شوند.نمایش کلید تمپر در سنسور

تمپر سوییچ ضد سرقت:

در اکثر تجهیزات دزدگیر و معمولا در بخش پشتی آن ها دکمه ای وجود دارد که با نصب آن بخش از دزدگیر مانند سنسور، آن دکمه به داخل هدایت می شود و در صورت دستکاری آن بخش و یا باز کردن و کندن آن از روی دیوار آن دکمه مجددا به بیرون هدایت می شود و باعث تحریک دزدگیر و به صدا درآمدن آژیر و ارسال پیام با عنوان تمپر سوییچ ضد سرقت آن بخش می شود.

این دکمه به نام تمپر سوییچ ضد سرقت در دزدگیر تعریف می شود و برای جلوگیری از دستکاری و خرابکاری تجهیزات در نظر گرفته شده است.پخش دزد گیر در مهرشهر

مهمترین اقدام برای تشخیص و رفع اشکال سنسورها، تست آزمون و خطای سنسور می باشد. شما می توانید به دفعات با قفل کردن سیستم و تحریک سنسور به حالت های مختلف از عملکرد سنسور اطمینان حاصل نمایید. ایجاد زمانبندی برای تست تک تک سنسورها و دستگاه دزدگیر، باعث پیشگیری از خرابی و عملکرد نادرست سیستم می تواند باشد.

مشکلات مربوط به هک، دستکاری و خرابکاری سیستم دزدگیر

تکنولوژی مورد استفاده سارقین برای غیرفعال کردن سیستم های امنیتی هم مانند تکنولوژی های دستگاه های الکترونیکی پیشرفت می کند. هر سیستم جدیدی که به بازار ارائه می شود سارقین می کوشند تا از راه های غیر فعال کردن و خرابکاری آن آگاه شوند تا بتوانند هرچه سریعتر و راحت تر عملیات و سرقت مورد نظرشان را انجام دهند.

تکنولوژی (پخش دزد گیر در مهرشهر)

طبیعی است که هرچقدر تکنولوژی یک سیستم امنیتی قدیمی تر باشد، از کار انداختن و غیرفعال کردنش راحت تر و در دسترس تر است.

فروشندگان معمولا به سود فروش محصولات خود می اندیشند و از معایب سیستم های خود به مصرف کننده ها چیزی را بازگو نمی کنند. بنابراین بهترین راه این است که برای استفاده از سیستم های امنیتی از مشاوران حرفه ای که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرند و درباره محصولات امنیتی موجود در بازار ایران تحقیق و بررسی مناسبی را داشته باشند.

از کار انداختن سیستم های دزدگیری به چند روش اصلی قابل انجام است:

کابل مناسب جهت دزدگیر

از کار انداختن بستر ارتباطی:

راحت ترین و معمول ترین روش از کار انداختن سیستم دزدگیر، دسترسی به بستر ارتباطی است و در زمان عیب یابی دزدگیر اولین پارامتری که باید چک کنید نیز همان است. در دزدگیرهای سیمی برای جلوگیری از قطع شدن راه ارتباطی بین سنسور و پنل مرکزی می بایست مسیر سیم کشی را طوری طراحی کنید که کمترین دسترسی را داشته باشد.

در صورت امکان از کانال ها و مسیرهای توکار استفاده کنید و در صورت روکار بودن از محافظ هایی مانند داکت و لوله فلکسی استفاده کنید و تا  جایی که امکان دارد آن ها را پنهان کنید.پخش دزد گیر در مهرشهر

در برخی سیستم ها می توانید از یک سنسور به سنسور بعدی یک رشته سیم جدا به صورت سری بکشید تا در صورت قطعی سیم، دزدگیر شروع به آژیر زدن و اطلاع رسانی کند.

راه حل

در سیستم های بیسیم نیز دستگاه هایی هستند که اختلال نویز محیطی ایجاد می کنند، بسته به نوع ارتباط به وسیله همچین دستگاه هایی می تواند بستر ارتباطی به کل از بین برود و در این حالت در صورت تحریک سنسور دزدگیر هیچ عملیاتی را انجام نمی دهد. تنها سیستم های بی سیمی می توانند در این حالت از کار نیفتند که ارتباط بین سنسورها و پنل مرکزی آن ها کد گذاری شوند و یک ارتباط امن و اختصاصی که غیر قابل دسترسی و خرابکاری است را داشته باشند.

پخش دزد گیر در مهرشهر چشمی فوتال

از کار انداختن سنسورها: سنسورها بخش های مهمی از تشخیص و ورودی های اطلاعات از محیط اطراف هستند. بدیهی است که در صورتی که سنسور به هر دلیلی عمل نکند و یا از کار بیفتد، سیستم دزدگیر از کار افتاده و عمل نمی کند. بنابراین موضوع نیاز هست تا سنسورها طوری نصب شوند که قابلیت دسترسی نداشته باشند و قبل از اینکه سنسوری در دسترس قرار بگیرد توسط سنسورهای دیگر پوشش داده شود.

یک واحد آپارتمانی مسکونی را در نظر بگیرید که تمام ورودی ها و خروجی های آن توسط سنسور درب و پنجره و یا سنسور چشمی حرکتی پوشش داده شده است بنابراین کسی نمی تواند به سنسور دسترسی پیدا کند تا مثلا جهت آن را تغییر دهد، مگر اینکه از جلوی سنسور دیگری عبور کرده باشد.

از کار انداختن سنسورهای

سیمی با قطع منبع تغذیه و جریان ارسالی اطلاعاتی آن مثل سیم کشیده شده تا پنل اصلی می تواند انجام شود و در سنسورهای بیسیم با خاموش کردن آن (برای سنسورهایی که دکمه خاموش/ روشن دارند) و یا از کار انداختن بستر ارتباطی شان در صورتی که بستر قابل دسترس و ساده ای داشته باشند، می تواند انجام شود. همانطور که گفته شد تست زمانبندی شده برای سیستم دزدگیر خصوصا تست تک تک سنسورها نکته قابل توجهی است.

 

بریدن سیم دزدگیر

قطع برق و منبع تغذیه سیستم دزدگیر:

یکی از تکنیک های سارقین برای سرقت از اماکن قطع برق مجموعه است. با قطع کردن جریان برق در صورت نداشتن باتری بکاپ و سیستم ذخیره برق مثل UPS، سیستم های امنیتی از کار می افتند. ممکن است در این حالت نیز سارقین چندین ساعت بعد از قطع برق دوباره به مکان سرکشی کنند تا مطمئن شوند که شارژ باتری بکاپ شما به اتمام رسیده باشد و یا سیستم ذخیره برق خاموش شده باشد.

پس حتما در سیستم دزدگیر خود از سیستم ذخیره برق مناسب جهت آماده به کار بودن آن در زمان قطع برق استفاده کنید. در برخی از دزدگیرها در صورت قطع برق گزارشی مبنی بر قطع برق پنل به کاربر به صورت پیامکی ارسال می شود تا پیگیری لازم جهت پیدا کردن دلیل قطع برق توسط کاربر انجام شود.پخش دزد گیر در مهرشهر

دزد گیر پارادوکس

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن پخش دزد گیر در مهرشهر

امنیت اجتماعی می تواند سبب آرامش ذهنی شهروندان آن جامعه شده و این امنیت می تواند به صورت عمومی و فردی توسط پلیس و خود افراد حاصل گردد. تجهیزات و ابزارهای مختلفی وجود دارند که می توانند به این تامین امنیت کمک کرده و آمار سرقت ها و جرائم اجتماعی را کاهش دهند.

دزدگیر اماکن یکی از این تجهیزات می باشد که می تواند در اماکن مختلف مسکونی و تجاری به کار رفته و در صورت وقوع سرقت با استفاده از آژیر و هشدارهایی که دارد اطرافیان را از وجود خطر آگاه نموده و یا حتی اقدام به ارسال پیامک به مالک یا تماس با پلیس نماید.

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن به قدری زیاد است که بسیاری از افراد در بدو راه اندازی کسب و کار خود اقدام به تهیه و نصب انواع مختلف این دزدگیرها می نمایند. قصد داریم تا در این مقاله به معرفی انواع دزدگیر اماکن و مزایایی که دارند بپردازیم.

دزدگیر اماکن چیست؟

به نوعی از سیستم های اعلام سرقت که با ایجاد صدا در محیط، به اعلان ورود غیر مجاز به یک مکان می پردازد، دزدگیر اماکن گفته می شود. مکانیسم دزدگیرهای اماکن چندان پیچیده نمی باشد اما با وجود همین سادگی می تواند از بسیاری از سرقت ها و جرائم مخالف جلوگیری نماید. استفاده از دزدگیرهای اماکن می تواند در محیط های مختلفی انجام گیرد .

از آن جمله می توان به منازل مسکونی، کسب و کارهای مختلف، مغازه ها و فروشگاه ها، اماکن عمومی مختلف و … اشاره کرد. وجود حسگرهای مختلف در دزدگیرهای اماکن می تواند حرکات مشکوک را تشخیص داده و شروع به اعلام هشدار نماید.

انواع مختلفی از دزدگیرهای اماکن در بازار موجود می باشد و می توان با توجه به ویژگی هایی که هر دزدگیر دارد و همچنین بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است به تهیه هر یک از انواع دزدگیرها پرداخت.

امروزه فناوری هایی که در دزدگیرها به کار می روند بسیار پیشرفته بوده و امکانات متنوعی به آنها افزوده شده است که باعث ایمنی بیشتر و همچنین نصب راحت تر این دزدگیرها گشته است.

اجزا و قطعات به کار رفته در دزدگیر اماکن

عات به کار رفته دربرای این که یک دزدگیر اماکن قادر به کار کردن باشد هماهنگی اجزا و قطعات مختلف به کار رفته در آن مورد نیاز می باشد. یک دزدگیر اماکن در هر نوعی که باشد از قطعات ثابتی تشکیل شده که وجود آنها در این سیستم ضروری بوده و در نهایت موجب اعلان هشدار در مواقع نیاز می گردد. در ذیل به اجزای مهم به کار رفته در دزدگیر اماکن اشاره شده است:

پخش دزد گیر در مهرشهر  دستگاه مرکزی:

همه دزدگیرهای که در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گردند برای کنترل کردن سایر اجزای به کار رفته در سیستم نیاز به یک دستگاه مرکزی دارند. این دستگاه مرکزی در واقع مانند مغز انسان عمل کرده و سیگنال های دریافت شده از سنسورهای مختلف به این قسمت رسیده و فرمان های مختلفی که به قطعات هشدار دهنده ارسال می گردد توسط این قطعه انجام می گیرد.

سنسور مادون قرمز:

passive infrared یا به اختصار PIR که به آن چشم الکترونیک دزدگیر نیز گفته می شود بر اساس انتشار امواج مادون قرمزی که به صورت غیر فعال در محیط می باشند عمل نموده و در مواقعی که سیستم اعلام سرقت اکتیو می شود مدار الکترونیکی که داخل سنسور قرار دارد (چشمی مادون قرمز) شروع به کار کردن نموده و به نشر امواج IR به صورت پرده های مثبت و منفی در محیط می پردازد. این سنسورهای مادون قرمز را در دو دسته چشمی فضای باز و چشمی فضای بسته بر اساس محل نصبی که دارند طبقه بندی می کنند و با توجه به نوع مکانی که قرار است دزدگیر در آن نصب گردد می توان هر یک از این چشمی ها را انتخاب نمود.

   

مگنت دزدگیر:

از دیگر اجزای به کار رفته در دزدگیر اماکن مگنت دزدگیر بوده که ساختاری مانند آهنربا داشته و دارای دو قطب مثبت و منفی می باشد. تقابل این قطب های منفی و مثبت موجب راه اندازی مگنت شده و با دور شدن آنها از یکدیگر دزدگیر تحریک شده و فعال می گردد. نصب مگنت های دزدگیر بر روی درب و پنجره ها باعث می شود تا در صورت باز شدن آنها دزدگیر فعال شده و به صدا در بیاید.پخش دزد گیر در مهرشهر

آژیر دزدگیر:

آژیرها سیگنال ها را از پنل مرکزی دریافت کرده و آنها را به هشدارهای صوتی تبدیل می نمایند. آژیرها و بلندگوها در اشکال مختلفی وجود دارند که بسته به محیط مورد نظر می توان هر یک از آنها را مورد استفاده قرار داد.

  

  هشدار دهنده های نوری:

زمانی که سرقتی اتفاق بیفتد و دزدگیر فعال گردد در کنار آژیر و هشدارهای صوتی، قطعه ای به نام هشدار دهنده نوری وجود دارد که در این هنگام اقدام به پخش نور به صورت چشمک زن می نماید و اطرافیان را از وجود خطر آگاه می کند.

  

پخش دزد گیر در مهرشهر تلفن کننده اتوماتیک:

گاهی ممکن است با وجود هشدارهای صوتی و نوری که با فعال شدن دزدگیر اتفاق می افتد، فردی در اطراف محل مورد نظر نبوده و سارق قادر به انجام دزدی با خیال راحت باشد. auto dialer دستگاهی است که در کنار پنل مرکزی دزدگیر قرار گرفته و کاربر می تواند شماره هایی را از قبل به حافظه آن بدهد. این شماره ها می توانند شماره تماس پلیس، مالک و یا هر فرد دیگری باشد. یک پیام صوتی نیز مبنی بر وجود خطر و سرقت از قبل توسط فرد ضبط شده است و در هنگام وقوع حادثه، دزدگیر به صورت اتوماتیک با شماره های وارد شده به دستگاه تماس گرفته و پیام صوتی را به آنها منتقل می کند. این دستگاه auto dialer یا تلفن کننده در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت در بازار وجود دارد.

پدال اضطراری:

در محلی که تحت پوشش دزدگیر می باشد یک پدال و یا شاسی وجود دارد که می توان در مواقع اضطراری آنها را به صورت دستی فعال نموده و سایر افراد را از وجود خطر آگاه نمایند. استفاده از پدال یا شاسی بیشتر در بانک ها و جواهر فروشی ها کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *